Psychoterapia dorosłych

Psychoterapeuta Wałbrzych

Jako psychoterapeuta w Wałbrzychu, jestem świadoma, jak ważne jest wsparcie dla osób dorosłych w trudnych momentach ich życia. W gabinecie pedagogiczno-psychologicznym Papilio oferuję profesjonalną psychoterapię, dostosowaną do indywidualnych potrzeb i sytuacji każdego pacjenta.

Specyfika mojej pracy – logoterapia i psychoterapia pozytywna

Psychoterapię dorosłych prowadzę w nurcie logoterapii i transkulturowej psychoterapii pozytywnej. Logoterapia, którą stosuję, jest formą psychoterapii krótko- i średnioterminowej. Zamiast głębokiej analizy przeszłości pacjenta, skupia się na jego przyszłości, pomagając w odkrywaniu sensu i celu w życiu. Dzięki temu pacjenci uczą się patrzeć w przyszłość z nadzieją i optymizmem, kierując uwagę na to, do czego dążą, a nie na to, co ich przytłacza. Z kolei psychoterapia pozytywna skupia się na dostrzeżeniu zdolności, mocnych stron, zasobów i potencjałów pacjenta. Integruje różne metody terapeutyczne, takie jak terapia psychodynamiczna czy poznawczo-behawioralna. Odwołując się do humanistycznej i transkulturowej koncepcji człowieka, stawia na rozwijanie jego potencjału i skupianie się na pozytywnych aspektach życia, nawet w obliczu trudności.

Psychoterapia Wałbrzych – jak wygląda psychoterapia w praktyce?

Zapraszam na wstępne konsultacje psychoterapeutyczne w Wałbrzychu. Podczas pierwszego spotkania poznaję problem, z jakim przychodzi pacjent, zwracając szczególną uwagę na zgłaszane przez niego potrzeby i oczekiwania wobec terapii. To pozwala mi odpowiednio dostosować metody pracy. Stawiam na otwartą komunikację, empatię i zaufanie. Wspólnie szukamy rozwiązań, które pomogą lepiej radzić sobie z problemami emocjonalnymi, trudnościami w relacjach czy innymi wyzwaniami życiowymi. Moja oferta skierowana jest do osób dorosłych, które zmagają się z różnymi problemami, począwszy od trudności emocjonalnych, przez problemy w relacjach z innymi, aż po kryzysy związane z utratą bliskiej osoby czy trudnościami w akceptacji własnego ciała. Pomagam również osobom, które cierpią z powodu dolegliwości somatycznych, których źródło znajduje się w psychice, a także pacjentom, którzy czują się zagubieni i poszukują swojej indywidualnej drogi w życiu.

Zapraszam do współpracy

Jeśli czujesz, że potrzebujesz wsparcia, zapraszam na konsultacje psychoterapeutyczne. Oferuję również wsparcie w zakresie diagnostyki przetwarzania słuchowego, a jako pedagog w Wałbrzychu oferuję pomoc dla najmłodszych pacjentów. Razem jesteśmy w stanie znaleźć drogę do lepszego samopoczucia i równowagi w życiu.

Na stronie wykorzystujemy pliki cookies, aby zbierać dane dotyczące ruchu na stronie (np. ilość miesięcznych odwiedzin).