Konsultacje i porady pedagogiczno-psychologiczne

Konsultacja Pedagogiczna Wałbrzych

Ta forma pomocy adresowana jest dla rodziców, którzy czują się zaniepokojeni, przeciążeni zachowaniem dziecka i pragną znaleźć rozwiązanie trudnej sytuacji. Oferowane przeze mnie wsparcie dla dzieci i młodzieży w formie porady to kilka lub kilkanaście spotkań, ale niekiedy może zakończyć się na jednym spotkaniu. Celem jest wspólne przyjrzenie się zaistniałym problemom oraz próba zrozumienia przyczyny.

Konsultacje i porady, które oferuje w moim gabinecie, kierowane są do dzieci oraz ich rodziców. Cele terapii pedagogicznej określam na pierwszych spotkaniach, aby skupić się na prowadzącej do nich drodze. Dotyczą one przede wszystkim polepszenia relacji pomiędzy rodzicami a dziećmi w codziennym życiu. Jest wiele problemów, szczególnie w okresie szkolnym, z którymi najmłodsi nie potrafią sobie poradzić, co przekłada się na atmosferę w domu.

Podczas konsultacji pedagogiczno-psychologicznych pomagam zrozumieć wszystkie zachowania dzieci, które są zagadką dla rodziców. Przyczyny konkretnych zachowań mogą mieć podłoże także w domu, dlatego bardzo ważna jest dokładna analiza niepowodzeń w szkole i w relacjach z bliskimi.

Terapia rodzinna - konsultacje pedagogiczno-psychologiczne w Wałbrzychu

Na konsultacje zapraszam wszystkich rodziców, którzy zmagają się z nieustannymi problemami i kłótniami ze swoimi dziećmi. Ciągłe zamartwianie się i stres nie pomogą zwalczyć źródła kłopotów, a mogą jedynie zaognić atmosferę w domu. Porozumienie się między rodzicami a dziećmi jest bardzo ważne, aby nie przeoczyć problemów, z którymi zmagają się najmłodsi - z rówieśnikami czy szkole.

Prowadzę terapię dla rodziców i ich dzieci w tym samym czasie. Na spotkaniu jestem w stanie ocenić ogólny problem, do którego dopasuję technikę terapeutyczną. Jeśli szykują się jakiekolwiek zmiany w rodzinie, jest to dobry moment, aby skorzystać z konsultacji pedagogicznych i poznać metody rozmowy z dziećmi np. na temat pojawienia się brata lub siostry.

Problemy do rozwiązania w gabinecie terapii pedagogicznej

Oferuję pomoc w rozwiązaniu każdego problemu, który dotyczy prawidłowego rozwoju dziecka w szkole i w życiu codziennym. Proponuję nowoczesne techniki, które pozwolą rozwinąć układ mowy czy przełamać się w relacjach z rówieśnikami. Terapia ma na celu poznanie źródła konkretnych niepowodzeń i zachowań, a także wdrożenie ćwiczeń i strategii radzenia sobie z utrudnieniami.

Pozostałe usługi pedagogiczne w gabinecie w Wałbrzychu

Terapia rodzinna w Wałbrzychu to tylko jedna z kilku ofert, które skierowane są do rodziców i dzieci. Konsultacja pedagogiczna Wałbrzych to także spotkania mające na celu pracę nad członkami rodziny lub konkretną osobą.

W przypadku dzieci oferuję również terapię metodą Warnkego, która opiera się na angażowaniu pacjenta w trening. Diagnostykę prowadzę przy pomocy aparatury testowo-pomiarowej A4Lab-Brain Audiometr. Zapraszam na konsultacje wszystkich, którzy obawiają się o swoje dzieci i widzą problemy, które utrudniają zdrowe funkcjonowanie członków rodziny. Gabinet terapii pedagogicznej to również leczenie dysgrafii w Wałbrzychu. A jeśli wystąpi taka potrzeba, zostanie postawiona także diagnoza przetwarzania słuchowego.

Na stronie wykorzystujemy pliki cookies, aby zbierać dane dotyczące ruchu na stronie (np. ilość miesięcznych odwiedzin).